Návody - Přívěsek

Materiál Náročnost Technika

Přívěsek: Třešně a banány

Obtížnost: 2

V čísle Korálki 3/2012 na téma Ovocný koktejl je podrobně popsána technika šití stehem čtyřkorálek (RAW). Tímto stehem si můžete ušít citróny a pomeranče (návod v čísle Korálki 3/12).
A protože ovoce a čtyřkorálku není nikdy dost, je tu pro vás další ovocný návod tentokrát na banán a třešně. Autorka návodů je Veronika Ziminka Mráziková.

Přívěsek: Paprsky jara

Obtížnost: 1

Jaro je moje nejoblíbenější období. Ráno se probouzet se zpěvem ptactva a svitem sluníčka, to je něco nepopsatelného a krásného. Mám mnoho pozitivní energie a svět je hned barevnější.  Přemýšlela jsem nad paprsky slunce, které přenesu do podoby přívěšku z Fima  a připravila jsem jednoduchou a přesto pěknou techniku, doplněnou kytičkami a korálky.

Přívěsek: Sněhová vločka

Obtížnost: 1

Návod byl publikován v časopisu Korálki číslo 6/2008

Přívěsek: Z hlubin země - 2. místo soutěže Venkov, křídou na zdi

Obtížnost: 2

Již pět tisíc let se lidé zdobí skleněnými vinutými perlami. Korálky navíjené nad plamenem vyráběli již ve starém Egyptě. Skleněné vinuté perle jsou nejkrásnější, ale zároveň také výrobně nejnáročnější korálky vůbec. Tekoucí sklo připomíná lávu v pohybu a její malý kousek jsem se pro vás pokusila zastavit.

Přivěsek : Kytičky z Korálki 4/2008

Obtížnost: 1


Kytičky jsou velice oblíbené, zejména pro svou univerzálnost. A to nejen při nošení, ale i při vytváření. Na výrobu kytiček se nejčastěji používají lístky z mačkaného skla, ale dá se použít v podstatě jakýkoliv tvar - kapka, srdíčko, vějíř.
Doprostřed patří kulatý korálek, jako např. sklo, perla, polodrahokam a dá se použít i krásný starý knoflík, jen ten rokajl je asi nenahraditelný. Kytičky se navlékají na vlasec či lanko, protože ty pak krásně drží tvar. Nit či nit Nymo nemá dostatečnou pevnost a kytičky plihnou.
A kam s nimi? Kamkoliv se vám zlíbí - náušnice, náhrdelníky, náramky, spony a gumičky do vlasů, přívěsky na telefon, zápichy do květináče, záložky... co vás napadne. To všechno se dá kytičkami ozdobit, tak do toho!

Přívěsek:Donut z Korálki 1/2008

Obtížnost: 2

Z již vyprodaného čísla časopisu Korálki 1/2008 jsme vybrali návod na přívěsek ve tvaru donutu.

Přívěsek: Podzimní romance

Obtížnost: 2

Prázdniny jsou za námi a začal zase jako každé září pěkný frmol. Zastavte se chvilku s námi a pojďte si ozkoušet přívěsek Podzimní romance. Určitě se vám bude hodit k nějakému pěknému podzimnímu sáčku.

Přívěsek z lepených tyčinek z Korálki 1/2007

Obtížnost: 2

Vytvořte si jednoduchý přívěsek, který můžete zavěsit na obruč, kůži nebo náušnicový háček.

Přívěsek: Kulička z Korálki 1/2007

Obtížnost:2

Ziminka pro vás připravila návod na kuličku. Kuličky můžete vytvořit skoro z jakýchkoliv korálků a mají široké spektrum použití.

Copyright © 2007-2022 Helena Zdeňková