Návody - Techniky

Materiál Náročnost Technika

Jak vytvořit pružinku

potřebujete pružinku na připojení kůže, stuhy nebo voskované šňůry k zapínání nebo k další části šperku. A právě tu vaši barvu nikde ne a ne koupit? Pomocí běžně dostupných pomůcek si ji snadno vyrobíte. Podívejte:-)

EBRU mramorování na textil

EBRU marbling

Před časem jsme pro vás připravili detailní článek o malování na vodní hladinu barvičkami EBRU a mohli jste si s námi touto technikou udělat náramek. 

Dnes budeme pokračovat a namalované obrázky si přeneseme na textil. Médium si připravíme stejně jako v předchozím článku. A i postup malování bude stejný. Na obrázku je taštička a obal na knihu, ale čtěte dál, dělali jsme boty, kapsičky, sáčky a spoustu dalšího :) 

Inspirace: Bublinky, baňky a skleněné lahvičky

Zda najdete inspiraci a krátké návody k práci se skleněnými baňkami.

Obšití rivoli peyotovým stehem

Ve vánočním čísle 2015 najdete postup na vítězný šperk srpnového kola ČS šperkařské výzvy. Do časopisu se nám nevešel návod celý a to konkrétně první kroky - obšití rivoli. Pokud tedy nevíte jak na to, návod najdete zde.

Text: Karla Mokrošová  Foto: Radovan Mokroš

Jak na to: Počítačové programy pro korálkářky II. - Korálki 3/2014

Volné pokračování seriálu o používání počítačových programů pro korálkářky zpracovala Katka Baciková. Tentokrát se věnovala programu Bead Tool a my vám přinášíme ke stažení pro přehlednost náhledy, které jsou detailní a v tištěněm časopise poměrně drobné. 

Jak na to: Počítačové programy I. - Korálki 2/2014

Katka Baciková pro vás připravila přehledný návod, jak si připravit vzor pro háčkování s korálky v programu JBEADS. Protože jsou schémata v časopise poměrně detailní, slíbili jsme jejich zveřejnění na webu a tady to je....

Šablony : Tkaní na stávku

Obtížnost: 1

Jednoduché šablony na tkaní korálků na stávku. Začátečníkům doporučujeme tkát rovně, tedy se stále stejným počtem korálků bez ubírání nebo rozšiřování pruhu.

Šablony: šité projekty

Prázdné šablony na šité projekty můžete použít na rozkres svého šperku.

Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková