Návody - Náhrdelník

Materiál Náročnost Technika

Přívěsek: Bledule jarní

Když jsem vymýšlela šperk na téma „Jaro - Sněženky“, vybavily se mi kromě nich i krásné Bledulky, které nám rostou nedaleko naší chaty na severu Čech. Ani jsem netušila, že Bledule jarní je v překladu „Spring Snowflake“,  což znamená jarní sněhová vločka. A právě jí, se mé podání Bledulky,  podobá více.

Obtížnost: 3
Text a foto: Daniela Lokajová 

Pouze pro předplatitele - přihlásit se

Náhrdelník z eMMA beads

V podzimním čísle našeho časopisu jsme slíbili návod na tento krásný náhrdelník. Omlouváme se za zpoždění, jakmile nám ho autorka zašle, zveřejníme ho pro vás. 

Náhrdelník: Vílí zdobení

Z drobných a voňavých kvítků šeříků se narodila víla. Byla krásná, půvabná a  jemná -  jakoby stvořená z nejjemnějších sítí krajek. Na světě se jí moc líbilo. Přesto jí však ke štěstí něco scházelo. Vhodný a jedinečný šperk. Stále nemohla najít ten pravý. Všichni obyvatele hájku dali hlavy dohromady, ale pro vílu bylo všechno, co vymysleli a udělali příliš těžké. Smutkem a lítostí se jí z oček vykutálelo pár slziček. Já u toho byla, slzy sesbírala a ejhle! Vílí šperk je na světě a víla se zas může radovat. 

Přívěsek ve skleněné bublině: Malá květina - 2/2016

Tuhle malou kytičku můžete použít samostatně, ale protože je tak malinká, můžete si ji lepidlem (silikonovým nebo bižuterním) vlepit pod skleněnou bublinu, jako my. 

Autorka: Darí Fejtková

Náhrdelník: Lávové kameny - bead quilling

Náhrdelník je šitý pomocí beadquillingu, u nás tato technika ještě není tak populární a rozšířená. Třeba se mezi Vámi čtenářkami objeví některé, které ji podlehnou stejně jako já. 

obtížnost: 3
autorka: Jana Fišerová

Pouze pro předplatitele - přihlásit se

Náhrdelník: Vánoční stromeček - 06/2015

Návod na jednoduchý šitý náhrdelník peyote stehem.


Text, foto a schémata: Darí Fejtková, www.dari.cz

Náhrdelník: Charleston - Korálki 5/15

Tento náhrdelník vznikl na základě Československé šperkařské výzvy v kombinaci růžové a měděné, pro podzim přímo ideální. Do časopisu se nám nevešel celý, navíc nám redakční šotek skryl některá čísla obrázků, tak Vám přinášíme návod znovu celý, včetně speciálního šitého zapínání. Budeme se těšit, že se pochlubíte svými barevnými kombinacemi na FB časopisu Korálki nebo FB Korálkové školy.

 Text, foto a schémata: Darí Fejtková

Náhrdelník: Korálková punčoška

Je to jednoduchý, rychlý a efektní způsob, jak si vyrobit šik náhrdelník nebo náramek. Korálková punčoška vám neudělá vrásky, jenom samou radost, a to jak při práci s ní, tak při nošení.

Náhrdelník a náušnice: Hvězda podzimního nebe - jen pro předplatitele

Petra Koubová pro vás připravila tento půvabný set. Přihlaste se a vytvořte si ho podle podrobného návodu. Děkujeme, že si nás předplácíte! 

Pouze pro předplatitele - přihlásit se

Náhrdelník: Rivoli jinak - jen pro předplatitele

 

Také máte doma spoustu sekaného trubičkového rokajlu, kterému jste neodolaly a teď vlastně nevíte co s ním? Zkuste z něj s námi vytořit klícky pro oblíbené Swarovski rivolky a uvidíte, jak jim trubičky budou slušet. Návod je na pouhé uvěznění rivolek. My jsme si ze zamřížovaných rivolek udělaly jednoduchý náhrdelník, ale samy vidíte, jak snadno můžete pokračovat ve výrobě náušnic, náramku nebo prstýnku.

Pouze pro předplatitele - přihlásit se
Copyright © 2007-2022 Helena Zdeňková