Oboustranný přívěsek - Sylwia Vynšová

Tyrkysová barva ve mně evokuje léto. Léto také přeje výraznějším či rozvernějším šperkům - to jsou hned dva důvody, proč si ušít tento přívěsek se střapcem. Navlékněte jej na dlouhý řetízek a doplňte tak originálně svůj letní oděv. Ani nebude vadit, když se vám přívěsek při pohybu přetočí zadní stranou dopředu: díky základu z korálků Diamonduo je totiž oboustranný!

Pomůcky :

Kabošon Lunasoft 18 mm, Blue Zircon

Matubo Diamonduo (D), tyrkysové - 6 ks, modré - 12 ks

Preciosa Pip (PP), metalicky tmavomodré - 16 ks

Perlička 4 mm (P), tmavomodrá

TOHO Round 8/0 (T8), Trans-Rainbow-Frosted Teal - 14 ks

TOHO Round 11/0 (T11), Trans-Rainbow-Frosted Teal - 12 ks

Matubo 8/0 (M8), zelený aqua opál mat,

Miyuki Seed Beads 15/0 (M15), Turquoise Ceylon - 30 ks

Střapec tyrkysový

Dlouhý řetízek + kroužek ve stříbrné barvě

Navlékněte 6 D a svažte je do kroužku (obr. 1).

Provlékněte druhou, volnou dírku nejbližšího D. Navlékněte 2 D a provlékněte volnou dírku následujícího D. Takto pokračujte po celém obvodu, celkově tedy přidáte 6 dvojic D. U posledního z nich pak provlékněte jeho druhou dírku (obr. 2).

Navlékněte 2 PP, provlékněte volnou dírku následujícího D, navlékněte 1 PP a opět provlékněte volnou dírku následujícího D. Takto přidejte ještě 5 PP (obr. 3).

Navlékněte 1 T11, P a za ni 4 T11. Prošijte “hlavičku” střapce a navlékněte další 4 T11. Provlékněte znovu P v protisměru a navlékněte ještě 1 T11. Prošijte volnou dírku následujícího D (obr. 4).

Přidejte 8 PP stejným způsobem jako na levé straně, tj. do širších mezer mezi D přidejte po 2 PP, do užších po 1 PP (obr. 5).


 

Vytvořte očko pro zavěšení tak, že navléknete 1 T11, 2 T8 a první z nich provlékněte znovu v protisměru.Druhý T8 by se po utažení měl postavit kolmo k prvnímu. Přidejte ještě 1 T11 a provlékněte volnou dírku následujícího D (obr. 6).

Práci si otočte tak, abyste viděli spodní, hladkou stranu D. Nit tedy vychází z horní dírky D. Navlékněte 2 T8 a provlékněte vnější dírku následujícího D. Navlékněte 1 M8 a provlékněte vnější dírku následujícího D. Takto pokračujte po celém obvodu - ke dvojicím PP přidávejte po 2 T8 a k samostatným PP po 1 M8. Na konci znovu provlékněte první 2 T8 (obr. 7).

Navlékněte 1 M8 a provlékněte M8 z předchozí řady. Navlékněte další 1 M8 a provlékněte 2 T8. Takto pokračujte po celém obvodu, před přidáním posledních korálků vložte do lůžka kabošon (obr. 8).

Nit vychází z prvního M8 přidávaného do druhé řady (z trojice M8 je to ten první, vystouplý). Navlékněte M15, provlékněte poslední z trojice M8 a navlékněte nové 2 M8, za nimi provlékněte následující M8. Takto pokračujte po celém obvodu a na konci postupte o řadu výš, takže nit vychází mezi dvěma M8 (obr. 9).

Navlékněte M15 a provlékněte následující 2 M8 (prostupujete dvěma řadami blíže k obvodu). Navlékněte další M15 a provlékněte následující 2 M8 (prostupujete dvěma řadami zpět blíže ke středu). Takto pokračujte po celém obvodu, na konci prošijte první M15 této řady ještě jednou. Prošijte se korálky k volnému konci (resp. začátku) nitě, oba konce svažte a zapošijte. Do T8 na horní straně přívěsku připojte kroužek, do kterého navléknete řetízek (obr. 10).

#Náhrdelník#Přívěsek Materiál #Kov Náročnost #Střední Technika #Temari
Copyright © 2007-2023 Helena Zdeňková