Rozkvetlá duha

Taky máte někdy chuť, vyrobit si rychle drobný šperk pro radost? Nepřemýšlet nad složitými návody, nečekat, až přinese pošťačka zásilku s tím „úplně úžasným“ novým druhem korálků? Máme pro vás tip na jednoduchou brož, na kterou můžete využít i případné zásoby méně pravidelného rokajlu. Duhové barvy krásně rozjasní i jinak nevýrazné jednobarevné oblečení.

Pomůcky :

sítko na výrobu šperků (Rooya) -  zde Ø 25 mm

rokajl vel. 11 v barvách duhy

1 ohňovka (sluníčko, kulička) vel. 3 - 4 mm - fialová (O)

1 rokajl vel. 11 nebo 15 v barvě ohňovky (R15)

šicí materiál – vlasec 0,2 mm

Začněte šít od středu sítka. Zespoda projeďte jehlou na líc. Navlékněte 1 O, 1 R15 ve fialové barvě a zpět prošijete O a střed sítka dospodu. Udělejte 2 uzlíky a tím zafixujte konec vlasce. Ten rovnou zapošijte a ustřihněte (obr. 1).

U velikosti sítka 25 mm zbývá vyšít 3 řady prázdných dírek. Protáhněte tedy jehlu jakoukoli dírkou první řady na líc. Do této a všech dalších řad všijte postupně jednoduché lístečky.  Aby se vešly všechny barvy duhy, a brož byla pěkně „bohatá“, do každé řady všijte 2 vrstvy lístečků. Navlékněte 7 rokajlů fialové barvy, nebo i více, ale vždy v lichém počtu, a protáhněte jehlu do rubu sítka. Projeďte jehlou další dírkou na líc a opakujte celou řadu dokola (obr. 2)

Těmito jednoduchými lístečky pokračujte po celé ploše sítka.


Za fialovou řadou přišijte ještě modrou řadu lístečků a pěkně se je snažte dokola rovnat (obr. 3).

Další řada bude ze zelených rokajlových lístečků (obr. 4), následující pak ze žlutých. Pro třetí řadu použijte oranžový rokajl a nakonec červený.

Pokud jste použila celý komponent na brož se sítkem, je zakončení jednoduché. Zapošijte a obě části komponentu spojte. Při použití samostatného sítka je třeba také zapošít a z rubu přišít samostatný brožový můstek (obr. 5).

#Brože Materiál #Korálky Náročnost #Lehká Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková