Nekonečno

Náramky se symbolem nekonečna se v poslední době stávají stále oblíbenějším doplňkem či dárkem pro někoho blízkého. Abychom pochopili jejich smysl, měli bychom se nejprve podívat na smysl samotného pojmu nekonečno. Nedá se změřit ani spočítat, nemá hranice a mimo jiné znamená i absolutní neomezenost či svobodu. Náramky s tímto symbolem je možné darovat někomu na důkaz toho, jak moc nám na něm záleží a jak nekonečná je naše víra v něj. 

Pomůcky :

Materiál a pomůcky (obr. 1):

splétaný koženkový pásek - šířka 6 mm

plochá kůže

voskovaná bavlněná šňůrka

koženkový pásek s flitry - šířka 8 mm

spojovací kroužky - Ø 5 mm

rokajl

bižuterní zapínání

koncovky se zoubky - šířka 2,5 cm

přívěsky - 2x mořský koník, 2x kormidlo, 1x INFINITY osmička

bižuterní lepidlo

nůžky, kleště

Materiál a pomůcky

Spojovacími kroužky o průměru 5 mm spojte k sobě do dvojic kormidla a mořské koníky.

Pro oživení můžete na kroužky mezi přívěsky přidat ještě pár rokajlů, jak je vidět na obrázku. Ocásky mořských koníků protáhněte voskovanou bavlněnou šňůrku v délce 20 cm, přehněte v polovině a malý kousek za ocáskem koníka udělejte uzel.

Ustřihněte si další dva dvaceticentimetrové kousky bavlněné šňůrky, provlékněte je v polovině očky na obou stranách kormidel a utáhněte.

Totéž udělejte s plochou kůží a symbolem nekonečna.

Vše zkraťte na délku 17 cm tak, aby kovové komponenty byly vždy přesně uprostřed. Ze splétané šňůrky a pásku s flitry také ustřihněte sedmnácticentimetrové kousky a následně všechny jednotlivé díly naskládejte tak, jak je chcete mít zakončené.

Než začnete se zakončováním, nakapejte na jednu stranu koncovky bižuterní lepidlo, nejlépe gelové. Následně do lepidla usaďte všechny šňůrky v požadovaném pořadí a koncovku zavřete kleštěmi.

Totéž udělejte i na druhé straně a na závěr na každý konec připojte spojovacím kroužkem zapínání.


A teď už jen stačí jen najít si to "své" nekonečno...


 


Text a foto: Marta Qítko Nevrlá

Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková