Peříčka ledňáčka

Máte rádi peříčkové náušnice a nechce se vám kupovat spousta barev peří? Pořiďte si bílé a upravte si ho podle našeho návodu přesně do barev, které potřebujete. V našem návodu najdete dvě techniky, které můžete použít v různých barevných provedeních.

Pomůcky :
  • Bílé stříhané peří (Rayher) nebo odmaštěné husí či slepičí peří, zastřižené do potřebné velikosti
  • Barvy na hedvábí – tyrkysovou, modrou a černou
  • Hrubě mletou sůl
  • Bílou textilní barvu
  • Korálky a komponenty na dodělání náušnic či přívěšku

A. Puntíkatá peříčka


Pomocí štětce nebo houbičky natřete peříčka tyrkysovou barvou na hedvábí. Z jedné strany barva chytá lépe – té budeme říkat lícová – a z druhé hůře. 

Do ještě vlhké barvy zapusťte od spodu středně modrou barvu na hedvábí. Díky tomu, že první barva je ještě vlhká, získáte plynulý přechod. 

Po úplném zaschnutí barvy, malým štětečkem malujte tenké čárky ve spodní půlce peříčka.

Na závěr, opět na úplně zaschlou barvu, pomocí špendlíku či podobného nástroje s malou kulatou hlavičkou, naneste na peříčko malé bílé tečky pomocí textilní barvy.

B. Solená peříčka


Peříčka nabarvěte tyrkysovou a modrou barvou na hedvábí, horní část tyrkysově, spodní modře a do mokré barvy udělejte pár teček černou barvou na hedvábí.

Ihned po nabarvení posolte peří hrubozrnnou solí.

Nechte působit. Sůl do sebe vtahuje vodu, která s sebou bere i barvu a udělá na peří zajímavé efekty.

Po zaschnutí sůl odstraňte.

Kompletace:


Připravte si nýtovací jehly, univerzální lepidlo, korálky, náušnicové komponenty a kleštičky.

Využijeme toho, že středová část peří je dutá a lze do ní zastrčit ketlovací jehlu. Na tu si navlékněte korálky, které plní funkci i mírné zátěže, aby peříčka visela na uších dolů a nepoletovala nám až tak moc. Na konci si nechte cca 4 mm volné, které namočte do lepidla a zastrčte do peříčka. Po zaschnutí přidělejte náušnicové komponenty. Pokud použijete afroháčky, určitě přidejte i zarážku, abyste náušnice neztratili. Jsou velice lehké.

Druhá možnost je použít místo komponentu jen drátek, ten nejdříve vlepit do dutého středu pírka a po zaschnutí navléknout korálky, zkrátit délku a udělat ketlovacími kleštěmi očko. 

A pokud vašimi barvami nejsou právě barvy ledňáčka, můžete se inspirovat i jinými variantami.

#Náušnice Materiál #Přírodniny Náročnost #Lehká Technika #Ketlování
Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková