Letní soirée

Tak nazvala své náušnice v barvě pampeliškového medu Veronika Ziminka Mráziková pro letní číslo časopisu Korálki v roce 2014. Krásně se v nich vyjímají čtvercové kabošony Swarovski, ale určitě najdete i jiné, kterým by tento způsob obšití slušel.

Pomůcky :

neonové čtverečky Swarovski Kabošon Glanc Square UV Hyacint a UV Orange

Toho Round 15/0 barva zlatá

Toho TT barva zlatá 

12 sluníček Swarovski velikost 4 mm barva Tangerine

Nymo

lanko

zamačkávací rokajl

podkůvka na ukončení lanka

zapínání

Ustřihněte si 1,2 m nitě Nymo a navlékněte ji do jehly. Naberte jeden korálek TT a devět korálků 15/0, postup opakujte ještě třikrát. Celkem budete mít tedy navlečeny 4 TT a 4x 9 korálků 15/0. Korálky svažte uzlíkem do kruhu, nit vyveďte korálkem 15/0.


Navlékněte jeden korálek 15/0, jeden korálek z kruhu vynechejte a nit veďte do dalšího korálku z kruhu. Opět navlékněte jeden korálek 15/0, jeden korálek z kruhu vynechejte a nit veďte dalším korálkem v řadě. Takto ještě dvakrát. Nyní navlékněte dva korálky 15/0, vynechejte korálek TT a nit veďte do korálku 15/0 z kruhu. Pokračujte stejným způsobem okolo celého kruhu a pro ukončení provlékněte nit až do korálku 15/0 čímž ukončíte řadu (obr. 1).

Peyotovým stehem ušijte další dvě řady. Přidávejte vždy po jednom korálku 15/0. Nezapomeňte ukončit řadu provlečením nitě dvěma korálky – z předchozí a z nově přidávané řady (obr.2).

Další dvě řady ušijte s ubíráním korálků v rozích (obr. 3).


Poslední řadu udělejte podle obrázku 4, nití pak projeďte do zvýrazněných korálků. Nit zatím nestříhejte, budete ji potřebovat na přišití sluníček, která budou spojovat čtverečky.


Na krajní z jedné řady ze tří sešitých čtverečků udělejte poutko z korálků, kterým provléknete náušnicový háček. Na krajní čtvereček druhé trojice ušijte poutka dvě, a těmi provlékněte lanko s navlečenými korálky ukončené podkůvkou. Vaše souprava krásných letních šperků je hotová.

#Náušnice Materiál #Korálky Náročnost #Střední Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková