Drátovaná ovečka

Přinášíme vám návod na půvabnou dekoraci, která může udělat radost kdykoliv, nejen na Velikonoce. Drátovaná ovečka je z černého vázacího drátu, dozdobená skleněnými korálky, kytičkami a lístečky. Obrázek můžete zavěsit na zeď nebo na vlasec do okna, kde si bude s korálky pohrávat světlo.

Text a foto: Martina Bočková

http://www.fler.cz/nanele

Pomůcky :

ketlovací a štípací kleště

černý vázací drát Ø 1,25mm - 1,5 m

černý vázací drát Ø 1mm - 1,5 m

černý vázací drát Ø 0,5 mm - 4 m

skleněné korálky, lístečky a kytičky

květináč či hrnek - pomůcka k vytvoření kruhu

K výrobě ovečky budete potřebovat přibližně 1,5 metru drátu Ø 1 mm. Ustřižený drát můžete několikrát přejet kouskem látky s kapkou oleje. Drát se vyrovná a změkne a lépe se s ním pracuje. Začnete kudrlinkou na hlavičce ovečky a postupně vytvarujete celou hlavičku (obr. 1).

Na vytvoření ostřejších záhybů, například u oušek či nožiček, použijete ketlovací kleště. Huňaté tělo ovečky vznikne vytvořením smyček (obr. 2).

Vytvarujte nožičky (obr. 3). 

Ovečku zakončete zvonečkem (obr. 4).

Celé tělo ovečky omotejte drátem Ø 0,5mm dlouhým 1,2 metru. Začněte přichycením hlavičky k tělu, pak zhotovte kopýtka (obr. 5) a nakonec přichyťte k hlavičce zvoneček. Omotáním celou ovečku zpevníte.

Na kruh se spirálkou použijete drát Ø 1,25 mm, přičemž na kruh využijete přibližně 70 cm a na spirálku 35 cm. Aby byl kruh pravidelný, můžete drát omotat kolem květináče. Ovečku, spirálku i kruh si přichytíte kousky drátu tak, aby ovečka byla za tělíčko a nožičky pevně přichycena ke kruhu a spirálce, na které stojí, a aby byl obrázek v rovině (obr. 6).

Celé oviňte drátem Ø 0,5 mm (obr. 7).

Nakonec obrázek ozdobte několika skleněnými korálky, kytičkami a lístečky (obr. 8).

#Dekorace Materiál #Drát Náročnost #Střední Technika #Drátování
Copyright © 2007-2023 Helena Zdeňková