Náušnice: Góvinda

Pohleď, Góvindo, tohle je jedna z mých myšlenek, k nimž jsem došel: Moudrost není sdělitelná. Moudrost, kterou se pokouší moudrý sdělit, zní vždy jako bláznovství."
     "Žertuješ?" tázal se Góvinda.
     "Nežertuji. Říkám, k čemu jsem došel. Vědění je možno sdělit, moudrost ne. Je možno ji najít, dá se žít, může člověka nést, dají se s ní dělat zázraky, ale sdělovat a naučit se ji nelze. To bylo to, co jsem už jako mladík vícekrát tušil, co mne odpuzovalo od učitelů.

Obtížnost **

Text a foto: Mgr. Anna Bognárová
www.sashe.sk/kreativka
www.fler.cz/annieland

Z archivu časopisu Korálki 2014/04

Z hrubšieho drôtu odstrihnete asi 6 -7 cm, konce obrúsite a vytvarujete do tvaru ako na obrázku.

Tenkým drôtom vpletáte ohňovky do vytvoreného drôtového základu. Dbáte na to, aby náušnice boli rovnako farebne súmerné. Postupne vypletiete celú vnútornú plochu i vonkajší obvod drôtového základu.

Na konce drôtového základu ketlovacími kliešťami upevníte menšie spojovacie krúžky a zároveň aj retiazku ľubovoľnej dĺžky. Na retiazku uchytíte dva menšie spojovacie krúžky.

Na pridané malé spojovacie krúžky znova pripevníte kratšiu retiazku a na ňu ketlovacími kliešťami pridáte 2 veľké spojovacie krúžky. Tie navzájom spojíte tretím veľkým spojovacím krúžkom.

Na posledný veľký spojovací krúžok pripevníte mechanické náušnicové zapínanie a do každého malého spojovacieho krúžku ketlovacími kliešťami upevníte menšie farebné ohňovky na oboch stranách.

Filigránový list pomocou malého spojovacieho krúžku prichytíte na retiazku medzi spodnými  krúžkami. A na retiazku medzi hornými  krúžkami prichytíte väčšiu ohňovku.

Na záver do spodného špicu náušnice ketlovacími kliešťami pripojíte vinutku s kaplíkom.

Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková