Náušnice: Na svatou Barboru...

Asi každá žena zná pověru, že které dívce vykvete na Vánoce třešňová větévka, utržená 4. prosince na svátek svaté Barbory, ta se do roka vdá. Ale radost může udělat větévka obsypaná bílými kvítky i těm nevdavekchtivým. Úplně nejjistější asi bude vzít jehlu a nit a zkusit si ty něžné kvítky ušít z korálků ...

Text, foto a schémata: Nela Gianelle Kábelová

Korálki č.6/2013

Pomůcky :

korálky Superduo (30 ks)

korálky Rulla (10 ks)

japonský rokajl ve velikosti 11/0 (50 ks) a 8/0 (80 ks)

jehla na korálky, nit Nymo nebo Fireline

Horní vrstva:


Navlékněte 5 korálků Rulla, posuňte je na konec nitě, svažte do kroužku a provlečte jehlu Rullou sousedící s uzlíkem (obr. 1).

Navlékněte 3 korálky 11/0 a provlékněte jehlu další Rullou. Zopakujte celkem pětkrát (obr. 2)

Spodní vrstva:


Budete pracovat na opačné straně. Provlékněte jehlu do spodní dírky Rully a následně provlékněte jehlu spodní dírkou všech pěti korálků Rulla (obr. 3).

Navlékněte tři rokajly 8/0 a provlékněte jehlu spodní dírkou další Rully. Zopakujte celkem pětkrát. Na konci řady provlékněte jehlu ještě dvěma korálky 8/0 (obr. 4)

Navlékněte jeden rokajl 11/0, tři Superdua a další rokajl 11/0.


Jehlu provlékněte dalším rokajlem 8/0.Zopakujte celkem pětkrát. Na konci řady provlékněte jehlu ještě jedním rokajlem 11/0 a třemi korálky Superduo (obr. 5).

Nyní vycházíme ze spodní dírky prvního Superdua. Přesuňte se do horní dírky téhož Superdua, a mezi horní dírky všech tří Superduí všijte po jednom rokajlu 8/0. Nakonec provlékněte jehlu spodními dírkami všech tří korálků Superduo.(obr. 6).

Přesuňte se do horní dírky toho Superdua, ze kterého nyní vychází nit a do rokajlu 8/0 nad ním. Navlékněte tři rokajly 8/0, provlékněte jehlu následujícím rokajlem 8/0 a následně horní dírkou posledního Superdua. Následně provlékněte jehlu spodními dírkami všech tří korálků Superduo, rokajlem 11/0, rokajlem 8/0, dalším rokajlem 11/0 a spodními dírkami dalších tří korálků Superduo (obr. 7).

Podobně ušijte všech pět okvětních lístků. Nakonec nit pevně zapošijte a pomocí spojovacího kroužku zavěste hotový květ na náušnicový háček (obr. 8).

Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková