EBRU mramorování na textil

EBRU marbling

Před časem jsme pro vás připravili detailní článek o malování na vodní hladinu barvičkami EBRU a mohli jste si s námi touto technikou udělat náramek. 

Dnes budeme pokračovat a namalované obrázky si přeneseme na textil. Médium si připravíme stejně jako v předchozím článku. A i postup malování bude stejný. Na obrázku je taštička a obal na knihu, ale čtěte dál, dělali jsme boty, kapsičky, sáčky a spoustu dalšího :) 

Pomůcky :

Medium pro mramorování (buď hotové nebo v prášku), vaničkabarvy Ebru pro mramorování, štětcehřebeny, papír, noviny, vyžehlené bavlněné plátno nebo hedvábí rozměru A3. 

Pokud chcete přenést obrázek na látku, potřebujete ještě jedny ruce krom těch svých :) Opatrně a plynule začněte uprostřed...

...pokračujte do úplněho položení všech rožků látky na vodní hladinu. K vytažení už stačí jen jedna osoba. Chytněte dva rožky látky na jedné stěně, opatrně látku nadzvedněte a vytáhněte přes hranu nádoby. 

Látku po vytažení necháme uschnout. Pak ji přežehlíme na nejvyšší teplotu, co snese a už můžeme šít! Výrobky perte na 30 stupňů. 

Když nevíme, co by udělalo oslavenci radost, tak mu většinou dáme peníze. Mohou být originálně zabalené v pytlíčku z EBRU látky. 

Tento vak je ušitý ze dvou EBRU látek formátu A3, podšívka je z černého plátna a popruhy ze silnějšího kepru. 

Líc polštáře je sešitý ze čtyř dílu EBRU bavlny. 

Obal na knihu má líc ušitý z jednoho kusu bavlny obarvené EBRU barvami. Přidali jsme mu i knoflík potažený EBRU látkou (knoflíky včetně potahovacích většinou používáme z tohoto skvělého obchodu).

Tahle kapsička ušitá z EBRU bavlny, kterou používám na bezdrátovou myš k notebooku, nemá zapínání. Místo něj má klopu zatíženou starozlatým filigránem, masívním kaplíkem pověšeným na saténové šňůrce a zakončené MATUBO korálky v barvě. 

Tyhle botičky byly úpně obyčejnými plátěnými teniskami. Pak jsme je opatrně namočili do obrázku na vodní hladině a tím na ně přenesli EBRU barvy. 

Tento obal na knihu z EBRU bavlny jsme doplnili knoflíkem a mačkanou kytičkou. Praktická záložka všitá do hřbetu je ze splétané koženky zakončená akrylovým kaplíkem, perlou ledovkou a střapcem

A tento polštář je trošku větší než nabarvená EBRU bavlna a tak jsme ho nastavili černým plátnem. 

Měkkounká taštička ušitá z bavlny barvené EBRu barvami je uzavřená knoflíkem z www.butonky.cz a mám ji na sluneční brýle :)

#Techniky#Oděvy a textil Materiál #Textil Náročnost #Lehká Technika #Pro děti
Copyright © 2007-2023 Helena Zdeňková