Dekorace: Šnečí zvonkohra

Prostě vám neuvěříme, když nám budete tvrdit, že nesbíráte na procházkách prázdné šnečí ulity! Že pak nevíte, co s nimi? Udělejte si s námi půvabnou zvonkohru na zahradu, balkon či terasu. 

Na dalších fotkách se můžete inspirovat i pro jinou práci s křídovými barvami Chalky Finish. Nás moc baví! 

Autorka: Dominika Jiřičná

 

Pomůcky :

vyprané prázdné šnečí ulity, dřevěné korálky, hobby vrtačku, překližkový kruh s dírami po obvodukřídové barvy, štětec, pečící papír, barevné bavlněné šňůrky, nůžky, event. lak.

Podle velikosti ulit si vyberte vhodný průměr překližkového kruhu. Pro klasické ulity hlemýždě zahradního je vhodný 19 cm, pro menší ulity např. páskovky pak použijte kruh o průměru 15 cm.


Do ulit si hobby vrtačkou udělejte dírky. Natřete je křídovými barvami a nechte zaschnout na pečícím papíře, nepřilnou.

Stejně tak natřete dřevěné korálky (ny obrázku vidíte použití natřených korálků i v jednoduché bižuterii). Křídové barvy Chalky Finish jsou na vodní bázi, proto pokud chcete mít zvonkohru venku, přelakujte ji navíc jednou vrstvou matného laku, aby se nesmývaly křídové barvy.

Jednotlivé ulity a korálky navlečte za sebe na bavlněné šňůrky odpovídajících barev. Pod každý korálek či ulitu udělejte uzlík.

Přivažte na kruh a ze zbývajících částí šňůrek uvažte nad kruhem závěs.

Křídové barvy můžete použít i na mnoho dalších povrchů. Na obrázku vidíte použití křídových barev s krakelovacím lakem na skleněné váze. 

...a tady na starém zrcadle. Krakelovací lak nám fungoval lépe na dřevu než na skle. 

Jejich vrstvením a setřením druhé vrstvy docílíte starého tzv. used stylu. 

Na skleněných nádobkách drží taky báječně. Setřením hran svůj výrobek ozvláštníte. Můžete je dozdobit i glitrovými lepidly.  Ta můžete použít na scrapbooking a jiné tvoření, hodí se na mnoho materiálů jako je papír, lepenka, kov, dřevo, sklo...

Chalky Finish.

Copyright © 2007-2022 Helena Zdeňková