Náramek pro Rozmarýnu

Tento náramek je krásným a originálním doplňkem a přitom nedá příliš práce. Můžete si ho udělat i v jiné barevné kombinaci, použít nejen jinou barvu korálků, ale i jiný pokov bižuterních komponentů. Do skleněné bublinky si můžete dát, co vás napadne a vejde se do ní :) Kousky pírek, barevný písek, drobné komponenty....inspirovat se můžete i TADY  

Pomůcky :

Materiál: Perly ledovky, skleněná bublinka s čepičkou pro zavěšení, pozlacená šlupna, srdíčko Swarovski 14 mm, pozlacená křídla, bižuterní lanko, magnetické zapínání, šatonové kroužky, podkůvky, rokajl Miyuki Delica, zamačkávací rokajl, spojovací kroužky

Pomůcky: nůžky, ploché kleště, bižuterní lepidlo, trojúhelník na korálky.

Nejprve si pomocí trojúhelníku na korálky (pěkně ho využijete i při třídění a sbírání korálků) nasypte do skleněné bublinky trošku připraveného rokajlu Miyuki Delica. 

Na okraj kovové čepičky naneste dostatečné množství bižuterního lepidla a chvilku počkejte. Bižuterní lepidlo má výhodu oproti sekundovému v tom, že po zaschnutí zůstává pružné, nevydroluje se. Jeho použitím předejdete ztrátě, odpadnutí lepených součástí. Výborně se hodí např. i na lepení Swarovski rivolek do rhodiovaných lůžek. Ale to už bychom se dostali k jinému šperku :)

Čepičku přilepte opatrně na bublinu. 

Nechte důkladně zaschnout. Spoj drží za několik minut, ale lepidlo je dokonale zaschlé po 24 hodinách. Bublinku si položte tak, aby se nepřetočila a korálky se nepřilepily na čepičku. My jsme na podložení použili cívku s bižuterním lankem, která má ve středu vhodnou díru. 

Nyní si zavěste srdíčko Swarovski na šlupnu. Šlupnu si otevřete pomocí plochých, špičatých kleští. Nasuňte její osičku do dírky srdíčka a opatrně kleštěmi šlupnu zavřete. 

Ustřihněre si 40 cm (s rezervou) bižuterního lanka a navlečte si na něj zamačkávací rokajl, podkůvku a magnetické zapínání. Provlečte jeho konec zpět do zamačkávacího rokajlu. 

Zamačkávací rokajl stiskněte opatrně do plocha plochými kleštěmi co nejblíže podkůvce. Volný konec lanka zastřihněte na délku cca 5 mm, zasunete ho při navlékání do prvního korálku, aby nepíchal při nošení šperku do ruky. 

Postupně navlečte na lanko perly ledovky různých barev a velikostí a mezi ně podle svého vkusu navlečte šatonové kroužky. 

Nyní si podle obr. 6 a 7 připevněte druhý konec lanka k druhému očku magnetického zapínání. Tj. nejprve navlékněte zamačkávací rokajl, podkůvku, magnetické zapínání a potom stiskněte zamačkávací rokajl plochými kleštěmi co nejblíže podkůvce. Nechte mezi korálky vůli, ještě budeme zavěšovat přívěsky. 

Připravte si všechny přívěsky a bižuterní spojovací kroužky. 

Pomocí plochých kleští a prstů popř. druhých plochých kleští si otevřete potřebný počet spojovacích kroužků. 

Kroužek provlékněte mezi korálky na náramku, navlečte na něj bublinu, křídlo nebo přívěsek Swarovski a opět ho pomocí plochých kleští uzavřete. Kroužky doporučujeme otvírat a zavírat do strany, aby zůstaly kulaté. 

A náramek je hotov! 

Copyright © 2007-2024 Helena Zdeňková